Чим зайняти активну дитину

Педагоги помітили таку тенденцію — з кожним роком активних, непосидючих дітей в початкову школу приходить все більше. Труднощі навчання таких учнів виникають навіть у вчителів зі стажем, що вже тоді говорити про батьків, які в більшості своїй не психологи та до викладання не мають ніякого відношення. Що робити з активною дитиною? Чи можна знайти для неї заняття, щоб перенаправити невгамовну енергію в потрібний бік? Це найважливіша дилема, адже проблема непосидючих школярів не тільки в тому, що вони заважають вчителю вести урок, а іншим учням — слухати вчителя. Непосида навіть при наявності чудових розумових здібностей сам собі не дає розвиватися.

Що робити батькам з активною дитиною?

Виховання жвавого непосидючого малюка забирає багато сил. Втомлені батьки починають відчувати роздратування і шукають способи приструнити забіяку. Але в результаті найчастіше мають відсутність результату і зіпсований настрій у всіх членів сім’ї.

Дізнаймося, що рекомендують психологи з приводу виховання таких дітей:

  1. Покарання, словесні звинувачення користі не принесуть, тому кричати, лаятися не має сенсу.
  2. Позбудьтеся шаблонів. Якщо дитина постійно відволікається на заняттях, це не означає, що вона ледача. За будь-якою дитячою поведінкою ховаються більш серйозні причини.
  3. Ось із цими причинами й потрібно розібратися, перш ніж застосовувати конкретні виховні заходи.

Найчастіше за непосидючістю ховаються такі особливості розвитку дитини, як:

  • недостатньо розвинена концентрація — малюк не може утримувати увагу на одному занятті (предметі) стільки, скільки належить в його віці;
  • відсутність навичок самодисципліни;
  • дитяча енергія не отримує виходу в рухливих заняттях, тому вихлюпується через край під час уроків.

Як вчити активну дитину?

Непосидючі учні мають легко збудливу нервову систему, тому вони легко відволікаються на будь-які подразники. Звідси й відсутність концентрації. Вирішується проблема:

  • створенням сприятливих умов для занять — спокійної обстановки, ефективно організованого навчального простору;
  • розвитком концентрації за допомогою спеціальних вправ;
  • використанням системи розбивки складних завдань на кілька дрібних підзадач, що вимагають мінімум часу для їх вирішення;
  • чергуванням навчальної діяльності з рухливими заняттями.

Особливо важливу роль для активних школярів відіграє чітке дотримання розпорядку дня. Привчаючи до режиму, ви даєте дитині конкретні орієнтири, виховуєте самодисципліну. Не можна ігнорувати і активні фізичні навантаження, тим паче що вони допомагають в розвитку моторних функцій мозку, цілюще впливають на розвиток когнітивних здібностей.

Чим зайняти активну дитину? Розвиваючі курси для дітей

При виборі розвиваючих занять слід уникати центрів, що практикують шкільний тип навчання. Активним учням потрібна динамічна діяльність, така, як в школі ментальної арифметики Соробан®. Чим корисні ці курси?

  1. Вони ефективно розвивають психічні розумові функції мозку, сприяють утворенню нових нейронних зв’язків, тренують когнітивні здібності, у тому числі й концентрацію уваги.
  2. Тренування ментального рахування дисциплінують, виробляють посидючість, навички керування часом.
  3. Складність завдань збільшується поступово в міру засвоєння дитиною матеріалу. Таким чином, учень вчиться виконувати поставлені завдання на 100%.

Найкраще в активних дітей виходить зосередитися на заняттях, які їм подобаються. Тому першочергове завдання тренерів Соробан® — зацікавити учнів у ментальному рахуванні і в самому навчальному процесі. На уроках швидкого рахування діти разом з учителем граються в класики, змагаються в розв’язанні задач на швидкість, активно обговорюють вирішення і відповіді. Найбільший плюс ментальної арифметики для активних дітей — вона синхронізує роботу півкуль мозку, упорядковує розумові процеси, підвищує концентрацію та ефективність навчання.

Якщо для вас актуальне питання, куди подіти активну дитину, якщо вашому учневі від 5 до 11 років, то приводьте його на курси Соробан®.